top of page
Harbach.png
Logo_rz50%.png
Aussicht %.png
TVM.png

Zážitkové turistické stezky Nebelstein tě zvou na unikátní přírodní podívanou.

Vystup na jeden z nejkrásnějších „vrcholů“ Waldviertelu a poznej jeho tajemství, poklady a svět
pověstí, který ho obklopuje.

karte+.png

Připraveny jsou dvě dílčí trasy, které lze projít najednou. Pokud nemáš chuť a čas a zvolíš  pouze dílčí trasu s využitím zkratky, věř, že až se vrátíš příště, budou  na tebe čekat další zcela nové a ojedinělé zážitky.

Stationen2.png

Zde ti kameny řeknou vše o svém světě.
Dozvíš se vše o jednom z nejstarších druhů kamene na světě - o žule:  Stereoskop ti umožní jedinečný pohled na vnitřní život žulových balvanů! Zabývej se kameny formou hry – tvé fantasii se meze nekladou. 

Kamenné místo

Stationen.png

Vyhlídka

Prosím úplně potichu!
To je to kouzelné slůvko, pokud bys jako milovník přírody chtěl objevovat zvířata, která žijí v našich lesích. Dalekohledy ti pomohou zvířátka najít. Dozvíš se, jak žijí, čím se živí a mnohé další informace o liškách, divočácích, srnách zajících či
veverkách…

Stationen3.png

Pohled za hranice

Překonat hranici?
U působivého výhledu do krajiny a k našim sousedům do Česka se hranice rozplývají! Jako v kouzelném zrcadle skrze naše „Visholo“ spatříš vše co je k vidění: jména hor a vesnic jsou promítnuty přímo do krajiny…

 

Jsi na vrcholu!
Pokud jsi to zvládl až sem, užij si své odměny: skutečně působivého panoramatu a jedinečného výhledu z Nebelsteinu!


A nyní je čas na vydatnou svačinu v „Nebelsteinhütte“. Ochutnej místní lahůdky, zhluboka se nadechni a odpočiň si na jednom z nejhezčích míst tvé túry!

Nebelstein

Stationen4.png

V předimenzovaném pylu se prezentuje unikátní rašeliniště kolem Nebelsteinu: velký komplex vzácných rostlin a živočišného světa!

 

Domov různých mikroorganismů a velkého množství malých živočichů a ohrožených druhů. Vše můžeš detailně objevit a prozkoumat! 

Rašeliniště - Moorkugel

Stationen5.png

Podívej se, proč strom funguje jako továrna, objev vše o jeho dýchání a jeho vodním koloběhu.  Nebo se staň hudebním skladatelem a využij náš xylofon. 

Dřevo – dílna

Stationen6.png

de se dozvíš mnohé o nejdůležitějších druzích dřeva a můžeš využít svou kreativitu na téma dřevo, protože jak napovídá název stanoviště, zde je možné pracovat!

Sagenfiguren_cz.png
ziffern 1583.png

Start

Parkoviště Märchenhotel

ziffern 1582.png

Start

Parkoviště Nebelstein

ziffern 158.png

Start

Parkoviště Hirschenwies

(Xundwärts Parcours)

Daten.png
bottom of page