Harbach.png
TVM.png

Zážitkové turistické stezky Nebelstein tě zvou na unikátní přírodní podívanou.

Vystup na jeden z nejkrásnějších „vrcholů“ Waldviertelu a poznej jeho tajemství, poklady a svět
pověstí, který ho obklopuje.

Připraveny jsou dvě dílčí trasy, které lze projít najednou. Pokud nemáš chuť a čas a zvolíš  pouze dílčí trasu s využitím zkratky, věř, že až se vrátíš příště, budou  na tebe čekat další zcela nové a ojedinělé zážitky.

Zde ti kameny řeknou vše o svém světě.
Dozvíš se vše o jednom z nejstarších druhů kamene na světě - o žule:  Stereoskop ti umožní jedinečný pohled na vnitřní život žulových balvanů! Zabývej se kameny formou hry – tvé fantasii se meze nekladou. 

Kamenné místo

Vyhlídka

Prosím úplně potichu!
To je to kouzelné slůvko, pokud bys jako milovník přírody chtěl objevovat zvířata, která žijí v našich lesích. Dalekohledy ti pomohou zvířátka najít. Dozvíš se, jak žijí, čím se živí a mnohé další informace o liškách, divočácích, srnách zajících či
veverkách…

Pohled za hranice

Překonat hranici?
U působivého výhledu do krajiny a k našim sousedům do Česka se hranice rozplývají! Jako v kouzelném zrcadle skrze naše „Visholo“ spatříš vše co je k vidění: jména hor a vesnic jsou promítnuty přímo do krajiny…

 

Jsi na vrcholu!
Pokud jsi to zvládl až sem, užij si své odměny: skutečně působivého panoramatu a jedinečného výhledu z Nebelsteinu!


A nyní je čas na vydatnou svačinu v „Nebelsteinhütte“. Ochutnej místní lahůdky, zhluboka se nadechni a odpočiň si na jednom z nejhezčích míst tvé túry!

Nebelstein

V předimenzovaném pylu se prezentuje unikátní rašeliniště kolem Nebelsteinu: velký komplex vzácných rostlin a živočišného světa!

 

Domov různých mikroorganismů a velkého množství malých živočichů a ohrožených druhů. Vše můžeš detailně objevit a prozkoumat! 

Rašeliniště - Moorkugel

Podívej se, proč strom funguje jako továrna, objev vše o jeho dýchání a jeho vodním koloběhu.  Nebo se staň hudebním skladatelem a využij náš xylofon. 

Dřevo – dílna

de se dozvíš mnohé o nejdůležitějších druzích dřeva a můžeš využít svou kreativitu na téma dřevo, protože jak napovídá název stanoviště, zde je možné pracovat!

Start

Parkoviště Märchenhotel

Start

Parkoviště Nebelstein

Start

Parkoviště Hirschenwies

(Xundwärts Parcours)

Gemeinde Moorbad Harbach
Harbach 22, 3970 Moorbad Harbach,
Tel. 02858/5214, info@moorbad-harbach.at